لودر سایت
اسلامشهر-باغ فیض-کوچه 19

بسیاری از کاربران در خانه و محل کار از اینترنت بی سیم استفاده می کنند، به این دلیل که ارتباط با آن آسان و بدون محدودیت است. اما ممکن است این آسانی و بدون محدودیت بودن کار دست کاربران دهد و باعث هک شدن و یا ایجاد اختلال شود.

امنیت مودم وایرلس خود را افزایش دهید
امنیت مودم وایرلس خود را افزایش دهید

1-تغییر پسورد ورود به مودم:

بسیاری از کاربران رمز عبور ورود به تنظیمات مودم را تغییر نمیدهند به به صورت پیشفرض admin قرار میدهند که هکرهای اینترنتی به راحتی می توانند به این امکانات دسترسی پیدا کنند. پس فورا این تنظیمات را تغییر دهید.

 

2-افزایش امنیت رمز گذاری:

رمزنگاری (Wired Equivalent Privacy (WEP قدیمی ترین و ضعیف ترین مدل رمزنگاری است. به جای آن از (Wi-Fi Protected Access (WPA و WPA-2 که از بهترین مدل های رمزنگاری هستند استفاده کنید.

 

3-مخفی کردن نام وایرلس:

زمانی که ssid فعال باشد همسایگان-دوستان و … میتواند وایرلس شما را در بین وایرلس های موجود مشاهده کننندو شاید اقدامی برای دسترسی به ان انجام دهند.

بهتر است از تنظیمات ssid را غیرفعال کنید

 

4-با MAC address فیلتر کنید:
هر یک از تجهیزات شبکه دارای اثر انگشتی به نام MAC است. می توانید مودم خود را با استفاده از MAC طوری فیلتر کنید که فقط کامپیوترهای شما بتوانند به شبکه وصل شوند. اکثر مودم ها، کامپیوتر ها و اسمارت فون هایی را که به شبکه شما وصل هستند را نشان می دهند. با اضافه کردن MAC آن ها دسترسی غیرمجاز دیگر سیستم ها را به مودم قطع می کنید.

 

5-از فایروال استفاده کنید:

استفاده از فایروال هم یکی از روش هاست ، مطمئن شوید که Firewall مسیریاب شما روشن است. دیوار آتش از ورود غیر مجاز جلوگیری می کند و در صورت صحیح بودن کلیه تنظیمات مودم قادر است بسیاری از درخواست های غیر مجاز را شناسایی کند.

 

6-کلمه عبور مناسب:

یک کلمه عبور مناسب باید پیچیدگی داشته باشد. یعنی طول آن حداقل ده کاراکتر متشکل از ترکیب حروف بزرگ (A,B,C و…) و کوچک (a,b,c و …) و اعداد و نمادها (@،%،_،# و…) باشد. در غیر این صورت به سادگی قابل هک شدن خواهد بود.

 

در زمان‌هایی که به اینترنت نیاز ندارید، مودم‌تان را خاموش نگه‌دارید. با این کار افزون بر صرفه‌جویی در مصرف برق، ضریب امنیت ارتباط وایرلس خود را افزایش می‌دهید.

 

نویسنده پست: mahdi.parsa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *