بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام

1-برای شروع، ببینید که ایا میتوانید وارد اکانت خود شوید یا خیر؟ اگر توانستید وارد اینستاگرامتان شوید، به سرعت رمز‌عبور (پسورد) اکانت خود را تغییر دهید و همچنین آدرس ایمیل خود که در مشخصات خود در اینستاگرام قید کرده‌اید را عوض کنید و یکی دیگر از آدرس ایمیل‌های خود را در اینجا ثبت کنید.
همچنین سریعا به ایمیلتان مراجعه کنید و رمز‌عبور اکانت ایمیلتان را نیز تغییر دهید زیرا ممکن است شخصی که شما را هک کرده ایمیل شما را نیز هک کرده باشد.

بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام

بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام

 

 

2-اما اگر نمیتوانید وارد اکانتتان شوید و هکر دسترسی شما به اکانت اینستاگرامتان را غیرممکن کرده، لازم است این مورد را به اینستاگرام گزارش کنید.
برای شروع، ابتدا روی این لینک کلیک کنید: https://help.instagram.com/contact/740949042640030
ا
کنون وارد صفحه‌ای خواهید شد که از شما مشخصاتی را میخواهد. در این صفحه لازم است هرچه از اکانت اینستاگرام خود میدانید را وارد کنید. زیرا هرچه اطلاعات بیشتری وارد کنید، شانس شما برای بازیابی اکانتتان افزایش خواهد یافت. در ادامه شرح میدهیم چگونه این فرم را پر کنید.

 

بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام

بازگردانی اکانت هک شده اینستاگرام

 

 

پر کردن فرم گزارش هک شدن اکانت اینستاگرام

 • کادر اول عنوان Whose account is hacked؟ دارد و  از شما سوال میکند که این اکانتی که میخواهید گزارش هک شدن آن را بدهید، متعلق به شماست یا برای کسی دیگر است؟
  اگر اکانت شما هک شده، گزینه‌ی My account را انتخاب کنید و اگر اکانت هک شده متعلق به دیگری است، گزینه‌ی Another person’s account را انتخاب کنید.
 • مورد بعدی با عنوان Can you log into the email account listed on your Instagram account؟ از شما سوال میکند که آیا به آدرس ایمیلی که در مشخصات اینستاگرم شما ثبت شده است، دسترسی دارید یا خیر؟
  اگر جواب شما مثبت است Yes و اگر منفی است No را انتخاب کنید.
 • کادر Email address where we can reach you (and that only you have access to) از شما درخواست میکند یک آدرس ایمیل که به آن دسترسی دارید را وارد کنید تا از این به بعد اینستاگرام با شما مکاتبه کند و احیانا مراحل بعدی برای پس گرفتن اکانتتان را به شما شرح دهد. توجه کنید که این آدرس ایمیل میتوانید همان آدرسی باشد که در اینستاگرام ثبت کردید و هم میتوانید آدرس ایمیلی غیر از آن باشد. مهم این است که شما در حال حاضر به این آدرس ایمیل دسترسی داشته باشید.
 • در زیر کادر The username currently on the account you’re reporting لازم است نام کاربری (Username) اکانتی که هک شده را وارد کنید.
 • در کادر The email address you used to sign up for your account هم لازم است ایمیلی که به هنگام ثبت‌نام در اینستاگرام آن را ثبت کردید را وارد کنید.
 • در کادر بعدی که عنوان What kind of account is this? دارد، از شما سوال میشود که این اکانت اینستاگرام از چه نوعی است؟ شما میتوانید از میان ۳ مورد زیر یکی را انتخاب کنید.
  -This account represents my company or brand: با انتخاب این گزینه خواهید گفت که این اکانت مربوط به شرکت، کمپانی یا برند شما بوده است.
  -This account includes pictures of me: با انتخاب این گزینه خواهید گفت که این اکانت مربوط به شما است و عکس‌هایی از خودتان را در آن قرار داده‌اید.
  -This account contains pictures that I’ve created or produced, but I’m not in them: با انتخاب این گزینه میگویید که در این اکانت عکس‌های و تصاویری که شما گرفته‌اید یا ثبت کرده‌اید یا طراحی کرده‌اید قرار دارند ولی عکسی از خودِ شما در آن قرار ندارد.
 • در کادر بعدی که با عنوان Did you or someone you work with create this account؟ است، از شما سوال میکند که آیا خودِ شما یا همگار شما این اکانت اینستاگرام را ساخته است یا خیر؟ منظور این سوال این است که ایا مثلا به یک دوست یا فامیل گفته‌اید که این اکانت را برای شما بسازد یا خودتان ان را ساخته‌اید؟ اگر خودتان یا همکارتان آن را ساخته‌اید گزینه‌ی Yes و اگر ساخت آن بر عهده‌ی کس دیگری بوده no را انتخاب کنید.
  البته ممکن است به جای سوال بالا، با این گزینه مواجه شوید: Have you ever shared your Instagram password with someone?.
  اگر با این گزینه مواجه شدید، باید انتخاب کنید که آیا رمز‌عبور (پسورد) اکانت اینستاگرام خود را تا کنون به کسی گفته‌اید یا خیر؟
 • در قسمت بعدی با عنوان Can you provide more information about how you think your account was hacked? از شما سوال میکند که خودتان در رابطه با هک شدن اکانتتان چه فکر میکنید؟ آیا خودتان هم به کسی شک دارید؟ یا میتوانید حدس بزنید که این هک چگونه اتفاق افتاده است؟
  در زیر عنوان Who accessed your account؟ که از شما سوال میکند چه کسی به اکانت شما دسرسی پیدا کرده است؟، باید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.
  -I don’t know: شما هیچ نظری ندارید و نمیدانید چه کسی این کار را کرده است.
  -Someone I know: با انتخاب این گزینه میگویید کسی که به اکانت شما نفوذ کرده را میشناسید.
  -Someone I don’t know: با انتخاب این گزینه میگویید این هک کار کسی که است که اورا نمیشناسید.
  در کادر زیرِ نوشته‌ی How did they access your account؟? هم سعی کنید در چند جمله شرح دهید که فکر میکنید اکانت شما چگونه هک شده است. مثلا بگویید که با لپ‌تاپ یا گوشی دوستتان به اینستاگرامتان رفته‌اید و احتمالا این کار باعث هک شدن شما شده، یا هر چیز دیگر. البته فقط یک مثال بود و شما باید چیزی که شرح میدهید دقیقا عین واقعیت باشد. اگر هم انگلیسی نمیدانید، سعی کنید از یکی از دوستان یا آشنایتان در این رابطه کمک بگیرید که یک توضیح چند جمله‌ای درباره‌ی این موضوع برای شما آماده کند.
 • Please attach proof of your association with this business, such as a: در انتها هم ممکن است با این گزینه مواجه شوید که از شما میخواهد یک سند یا مدرک ارائه کنید که این کمپانی یا برندی که اکانت اینستاگرام شما مربوط به آن بود، برای شماست. مثلا عکسی از یکی از مجوز‌های فعالیت یا هرچیز دیگری که ثابت میکند این برند، شرکت یا کمپانی مربوط به شماست را را زدن گزینه‌ی Choose file را انتخاب کنید.
 • در نهایت گزینه‌ی send را انتخاب کنید.

در نهایت هم لازم است مدتی صبر کنید و به ایمیلی که در مراحل بالا ثبت کردید سر بزنید و ببینید که چه جوابی به شما داده خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =