لودر سایت
اسلامشهر-باغ فیض-کوچه 19

اپلیکیشن های مختلفی ارائه شده اند که چند قابلیت بیشتر از نسخه ی اصلی تلگرام دارند از جمله حالت روح یا مخفی اما می خواهیم بفهمیم چه کسی در حالت روح در تلگرام است؟

دور زدن حالت روح تلگرام
دور زدن حالت روح تلگرام

چگونه متوجه شویم شخصی به حالت روح در تلگرام است؟

همان طور که می دانید اپلیکیشن های مختلف نظیر موبوگرام، تلگراف، آی تله، آی گرام و… بر پایه ی تلگرام نوشته شده اند که قابلیت های اضافی تری نسبت به نسخه ی اصلی دارند. یکی از این قابلیت ها حالت روح یا حالت مخفی است. به طوری که هنگام فعال بودن این حالت پیام هایی که می خوانید به صورت خوانده نشده برای مخاطب مشخص می شود و اصطلاحاً تیک دوم آن نمی خورد. اما این حالت را با استفاده از ترفندی می توان دور زد. به عنوان مثال اگر برای شخصی پیامی می فرستید اما مطمئن نیستید که شخص واقعاً پیام ها را نخوانده یا به استفاده از حالت روح توسط وی مشکوک هستید با بهره گیری از این ترفند می توانید مچ او را بگیرید و متوجه آنلاین بودن او شوید.

روش های دور زدن حالت روح در تلگرام:

روش اول:ارسال پیام صوتی

در تلگرام هنگامی که یک پیام صوتی برای فردی ارسال می کنید، تا زمانی که فرد پیام را مطالعه نکرده است، یک نقطه در کنار زمان شمار پیام قرار دارد. هنگامی که طرف مقابل این پیام صوتی را گوش می کند این نقطه از بین می رود. این نکته ای است که بسیاری از آن بی خبر هستند.

در نتیجه کافی است بعد از پیام متنی خود یک پیام صوتی با هر محتوایی (حتی یک ثانیه ای) برای دوست خود ارسال کنید. به محض این که او پیام صوتی را پخش کند، نقطه از بین می رود و متوجه می شوید که او آنلاین بوده و چت شما را باز کرده و پیام ها را هم خوانده است.

دور زدن حالت روح تلگرام
دور زدن حالت روح تلگرام

 

روش دوم:ایجاد کانال

راه دیگری که برای این کار وجود دارد ساخت یک کانال تلگرام و دعوت از دوست تان است. به طوری که تنها شما و دوست تان در کانال حضور داشته باشید. نام و محتوای کانال نیز می تواند به صورت دلخواه باشد. سپس کافی است یک پست داخل کانال ارسال کنید. در این صورت تعداد مشاهده ی پست عدد 1 خواهد بود (که مشاهده توسط خودتان است). اکنون اگر دوست تان هم از کانال بازدید کند تعداد مشاهده ی پست به 2 تغییر خواهد کرد. به این معنا که او آنلاین بوده است و از کانال و پست ارسالی شما دیدن کرده است.

دور زدن حالت روح تلگرام
دور زدن حالت روح تلگرام

روش سوم:چت محرمانه

چت محرمانه یا Secret Chat یکی از قابلیت های ویژه ی تلگرام محسوب می شود که با استفاده از آن می توانید با طرف مقابل به صورت رمزنگاری شده، بدون ایجاد ردپا و با امکان حذف خودکار پیام ها چت کنید. با استفاده از این قابلیت می توان به آنلاین شدن شخص نیز پی برد.

بدین صورت که ابتدا در صفحه ی اطلاعات شخص در تلگرام بر روی Start Secret Chat کلیک کنید.

اکنون خواهید دید در صفحه ی چتی که باز می شود امکان چت با فرد مورد نظر نیست و پیام Waiting for X to get online درج شده است. بدین معنا که تنها هنگامی که فرد آنلاین شود امکان چت مهیا می گردد. اگر فرد در آن لحظه آنلاین باشد هم همان موقع می توان با او چت محرمانه کرد. در نتیجه بایستی تا زمانی که به جای این پیغام، محدوده ی تایپ پیام نمایان شود صبر نمایید. این موضوع به این معناست که شخص، آنلاین شده است. لازم به ذکر است هنگامی که یک چت محرمانه ی جدید ایجاد می کنید حتی اگر پیامی ارسال کنید، ایجاد یک چت محرمانه توسط شما به اطلاع فرد مورد نظر می رسد.

دور زدن حالت روح تلگرام
دور زدن حالت روح تلگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده پست: mahdi.parsa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *